En kullanışlı koltuk kumaşı hangisi?

Bu yazıyı hazırlamadan önce bazı sitelerde en kullanışlı koltuk kumaşı hangisi diye arattığımda bir çok yazı çıkıyor bu yazıları okumuş bulunmaktayım bu işte uzman kişi olarak insanları yanlış bilgilerle yanıltıklarını gördüm ve yazı hazırlamaya karar verdim.

Öncelikle kumaş seçeneklerinden bahsedelim kumaş çeşiti çoktur burda ( en kullanışlı koltuk kumaş hangisi ) dediğimizde kullanışlı kumaş çeşiti çoktur bütçeye bağlıdır. Kaliteli birinci sınıf kumaşlar kullanışlıdır. Bütün kumaşların emitasyonu yani çakmaları mevcut olduğu için kumaş seçimlerinde dikkat edilmesi gerekiyor.

Koltuk döşemek hazır almakdan daha mantıklıdır eski koltuğunuzu en kullanışlı koltuk kumaşı ile istediğiniz kalitede ilk halinden daha iyi bir şekilde kaplatıp kullanabilirsiniz. Öncelikle kumaş seçerken kaliteli kumaşları tercih etmelisiniz.

Tay tüyü kumaş özellikleri nelerdir?

Tay tüyü kumaş piyasada en çok satılan kumaş türleri arasındadır. Tay tüyününde birinci, ikinci ve üçüncü sınıfları mevcuttur. Tay tüyü silinmesi kolay leke konusunda günlük kullanımda idealdir. Su itici özelliği ile dökülen suyu, çayı, kahveyi ve meyve suyu gibi sıvıları direk içine çekmez kullanıcıya temizleme fırsatı verir. Günlük kullanımda kullanılır salon takımlarında ucuz durur gösterişi yoktur.
Nubuk kumaş özellikleri nelerdir?

Nubuk kumaşlar tay tüyüne nazaran pahalıdır. Nubuk kumaş çeşiti fazladır. İlk çıkan nubuklardan sonra nubuğun çeşitleri çoğalmıştır. Taşlanmış nubuklar, Jery ve dallas gibi bir çok çeşiti mevcut. Piyasada orjinal nubuklar gibi çakma nubuklar mevcuttur. Orjinalleri gibi bire bir çakma nubuklar mevcuttur müşteri kolay kolay anlayamaz ne bilsin müşteri kumaşın kalitesini değilmi?. Orjinal nubuklar pahalıdır çakmalar gibi ucuz değildir. Nubuk deriyi anımsatan kumaştır ilk çıkma sebebi deriye benzetmeydi şuan dallas gibi kadifemsi dokusu olan nubuklarda var. Nubuğun orjinalleri kalitelidir en kullanışlı koltuk kumaşı diyebiliriz. Leke konusunda leke tutmaz silinmesi kolaydır özellikle dallas serisi daha kullanışlı ve diğer orjinal nubuk kumaşlar takımı daha ağır göstermektedir.

Keten kumaş özellikleri

Keten kumaşlar daha çok spor koltuklarda ve demonte tarzı takımlarda kullanılır. Sabit koltuk takımlarında keten kumaşdaki leke sıkıntı yaşatır. Keten kumaş silinebilir kumaşlar arasında değildir daha çok yıkanabilir kumaştır. Keten kumaş dokuma olduğu için fermuarlı tak çıkar olduğunda yıkabilir olması gerekir. Keten kumaşda kalite kalite değişir ucuzları vardır pahalıları vardır. Kaliteli bir dokuma keten kumaş leke konusunda ucuzları kadar sorun çıkarmaz piyasada çoğu ucuz takımda keten kumaş vardır nedenide ucuzları kullanıldığı için fiyatlarıda ucuzdur. Keten kumaşlar daha çok spor koltuk takımları, balkon takımı, bahçe ve dış mekanlarda kullanılır.
Baby face kumaş özellikleri

Baby face kumaşda kadifemsi bir kumaştır diğer kumaşlara göre el izi biraz daha fazladır. Renk konusunda daha canlıdır dokusu yumuşaktır. Kalite kalite değişmektedir. Baby face özellikleri silimebilir olmasıdır leke tutmaz ve silinmesi kolaydır sweet kadife diye de ismleri değişir. Özellikle kapitone olan koltuklarda kullanılır. Baby face kumaş ın el izi bırakması yüksektir diğer kumaşlara nazaran daha çom el izi bırakır kullanışlı bir kumaştır tabiki birinci kaliteleri.
Piyasada şönil kumaş, dokuma kadife, flok püskürtme ve suni deri gibi bir çok kumaş türü mevcuttur. Anlayacağınız en kullanışlı koltuk kumaşı hangisi dediğimizde kalitedir diyebiliriz. Ucuz kumaşlardan yapılan bir çok ucuz takım vardır sonrası hüsrandır. Unutmayın silinebilir kumaşlar yıkanmaz. Her kumaş yıkanmaz. Her kumaşdan leke çıkmaz silinebilir kumaş yıkanmaz. Yıkanabilir kumaşda silinmez. Bilgi ve fiyat almak için iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilir bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KOLTUK YÜZÜ DEĞİŞTİRME NE KADARA MAL OLUR?

KEDİ TIRMALAMASINA KARŞI KUMAŞ SEÇİMİ

OTURMA GRUBU SÜNGERİNİN KALİTESİ NASIL OLMALI?

Facebook Sayfamız