OTURMA GRUBU SÜNGERİNİN KALİTESİ NASIL OLMALI?

Oturma grubu, çekyat, koltuk takımı ve sandalye gibi evimizde kullandığımız ayrıca evimizin olmazsa olmazları arasında olan eşyalarımızdır. Mağazadan aldığımız koltuk takımının süngerinin kalitesini sorup almalıyız.
OTURMA GRUBU SÜNGERİNİN KALİTESİ NASIL OLMALI?
Yeni oturma grubu alacağız sünger kalitesi nasıl olmalı?

Öncelikle sizlere kısaca sünger kalitesine göre çeşitlerini saymak isterim. Sünger de dansite olayı vardır dansite süngerin yoğunluğuna göre kalite oranıda artmaktadır.

Gri sünger dansite çeşitleri

15 dns
17 dns
22 dns
24 dns
28 dns
32 dns
Soft kuş tüyü gibi süngerlerde mevcuttur.
35 hr gibi daha üst kalite süngerlerde mevcuttur hr süngerlerin fiyatı pahalı olduğu için biraz lükse kaçmaktadır.

Oturma grubu, çekyat ve koltuk takımının oturum yerlerinin sünger kalitesi 32 dns gri sünger olmalıdır. 32 dns gri sünger yumuşak ve sert olarak iki çeşit satılmaktadır. Koltuk takımınızın minderleri uzun ömürlü olması için 32 dns gri süngeri tercih etmelisiniz.

Sünger fiyatları dansite yoğunluğuna göre değişmektedir. Ayrıca süngerin 8 cm 10 cm 12 cm 14 cm sine görede fiyat değişmektedir.

Yani kaliteli sünger fiyatı kalitesize göre pahalıdır. Bazı müşteriler bana internetten ulaşarak koltuk takımını alalı 2 ay oldu fakat süngerleri çöktü bu neden kaynaklanır diye bilgi almak istiyorlar. 2 ay gibi bir zamanda oturma yerindeki süngerler çöküyorsa sünger kalitesi 22 dns dir.

Genelde ucuz takımlarda kullanılan sünger kalitesi 22 dns dir. Çünkü 32 dns gri süngerin ömrü en az 10 yıl kadardır. Biz tamir ve sıfır yaptığımız takımlarda 32 dns gri sünger kullanmaktayız ve önermekteyiz. 50 - 100 liradan kaçıp kalitesiz malzeme kullandığımızda yaptığımız işinde hayrı olmayacağının farkındayız.

Genelde oturum yerindeki sünger kalitesi 32 dns 12 cm gri sünger ve 32 dns 14 cm gri sünger kullanılması idealdir. Koltuk takımının oturum mesafesine göre cm değişmetedir. Eski koltuklarınızın tekrar tamir edilerek sünger ve döşemesinin değişikliğini istiyorsanız yine kullanılacak sünger kalitesini öğrenmelisiniz. Tavsiyem 32 dns gri sünger den aşağısının kullanılmamasını istemenizdir.

Yorumlar

  1. Süngerin kaliteli veya derecesini nasil anlayabiliriz

    YanıtlaSil
  2. Merhaba cm demissiniz o tam olarak ne oluyor bir de yumusak veya sert olmasi onemli mi sungerin

    YanıtlaSil
  3. Sungerin altındaki demiri hissediyorum oturamıyorum 32 dens dediler giri yumuşak sünger. Öneriniz nedir..

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

KOLTUK YÜZÜ DEĞİŞTİRME NE KADARA MAL OLUR?

En kullanışlı koltuk kumaşı hangisi?

KEDİ TIRMALAMASINA KARŞI KUMAŞ SEÇİMİ

Facebook Sayfamız