KEDİ TIRMALAMASINA KARŞI KUMAŞ SEÇİMİ

Kediler sevimli olduğu gibi evde bazı sorunlarıda ortaya çıkarmaktalardır. Bu sorunların başta geleni ise tırmalama alışkanlığıdır. Ev de kedi besleyen kişiler genelde koltuk gibi ev eşyaları tırmalama sonucu zarar görmektedir.

Eğer evde kedi besliyorsanız ve kedinizi çok seviyorsanız o zaman koltuk alırken ya da kolduk yüz değişimi yaptırırken ilk önce kedi tırmalamasına karşı etkili kumaş türlerinden seçmelisiniz. Kediler hangi kumaşı tırmalamaz? evet bu sorunun bir kaç cevabı vardır. kedi tırmalamasına karşı ilk başta gelen kumaş türü Sertex süet floklu kumaşlardır. Fakat Sertex kumaşları her bütçeye uygun olmadığından biraz pahalı gelebilir.

Sertex kedi tırmalamasına karşı özel yapılmış kumaşlar da mevcuttur özellikle sertex kedi tırmalamasına karşı yapılan kumaştan isteyen müşterilerimizde vardır.

Alternatif seçenekler arasında ithal kadife ve tay tüyü kumaşlar vardır. Evinde kedi besleyen bir çok müşterimizin koltuklarına yüz değişimi yapmış bulunmaktayız. Şu ana kadar her hangi bir sorunla karşılaşmadık. Edindiğimiz tecrübeye dayanarak kedi tırmalamasına karşı ithal kadife ve tay tüyü kumaşlar tercih edilebilir.

Dokuması sık dokunduğu için ayrıca bu kumaşların leke tutma ve su itici özelliği olduğu için kediler tırmalamak istemiyor. Bu kumaşların su itici özelliği üzerindeki kimyasallardan kaynaklanmaktadır. Kediler belkide tırmalama konusunda tay tüyü ve ithal kadife kumaşlarını sevmiyorlar.

Resimdeki koltuk evinde kedi besleyen müşterimize ait koltuğun arka sırt kısımlarını kedisi tırmalamıştı yenisini yapıp evine götürdüğümüzde kedisi koltukların üzerinde gezindi bir müddet kediyi izledik acaba koltukları tırmalayacak mı diye fakat kedi gezindi ve koltuklardan uzaklaştı.

Kedi tırmalamasına karşı kumaş sertex e alternatif  olarak tay tüyü ve ithal kadife tercih edebilirsiniz. Sertex kumaşta tercih ederseniz koltuk döşeme ve fiyat almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşırsanız detaylı olarak yardımcı olabilirim.

Yorumlar

  1. Merhaba l koltuğun var evde kedi köpeğim var dayanıklı kumaşla kiliflatmak istiyorum fiyat LBilirmiy

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. 05432657228 numaradan bize ulaşırsanız size kedi tırmalamasına karşı dayanıklı kumaşlar hakkında yardımcı olabilirim efendim.

      Sil

Yorum Gönderme

Facebook Sayfamız