KOLTUK YÜZÜ DEĞİŞTİRME NE KADARA MAL OLUR?

Koltuk kaplatmak isteyen kişilerin koltuklarını kaplatmadan önce doğal olarak merak ettiği koltuk yüzü değiştirme ne kadara mal olur? düşüncesidir. Evet bazen müşterilerimiz mesaj atarak ''benim koltuk takımım var 2 üçlü 2 tekli yüz değişimi ne kadar olur diye soru sormaktalar bizim cevabımızda ürünü görmeden fiyat verimiyoruz''. Koltuk takımı modelleri çok olduğu için görmeden fiyat veremeyiz whatsapp'tan resim atılırsa ortalama bir fiyat verebiliriz.
Koltuk yüz değişimi olacak modele fiyat verirken seçilecek kumaş tercihleride çok önemlidir. Örneğin bir takıma 35 metre kumaş giderken başka koltuk takımına 25 metre gitmektedir. Tay tüyü, nubuk, kadife ve keten kumaşlar arasında fiyatlar farklılık göstermektedir. Tay tüyü kumaşın metresi 37 tl iken nubuğun metresi 55 tl bu bahsettiğim kumaşlar birinci sınıf  2 yıl garantisi olan kumaşlardır.
Yeni hali
Eski hali
Yeni hali
Eski hali

Piyasada 13 tl ye satılan tay tüyü 18 tl ye satılan nubuk kumaşlarda vardır fiyatlarına göre kalite değişmektedir.

Müşterilerimizle sık karşılaştığımız olay ise bu fiyata yeni koltuk takımı alırım öncelikle bu konuya biraz açıklık getireyim fabrikasyon ürünlerde kullanılan kumaş kalitesiyle bizim kullandığımız kumaş kalitesi arasında çok fark var. Fabrikalar ürünü ne kadar az maliyete mal ederse o kadar çok kazanırlar. 8 tl lik kumaştan koltuk takımını kaplaması 8*35=280 tl yapar bizim 37 tl lik kumaştan kapladığımızda 35*37=1295 tl yapmakta artı işcilik ve gider eklendiğinde ortalama 2000-2500 tl arasında rakamlar çıkmakta ve bu rakamlarda fazla para bırakmamakta ancak sürümden kazanmaktayız.

Vermiş olduğum örnek tay tüyü kumaş dan 35 metre giden koltuk takımı modeli içindir. Anlayacağınız koltuk takımınız modeli ve seçeceğiniz kumaş türüne göre koltuk yüz değişimi fiyatları belirlenmektedir.

Anlayacağınız bir koltuk takımı yenilenmesi için koltuğun modeli ve seçilecek kumaş artı sünger kalitesi fiyatları etkilemektedir. Örneğin iyi bir kumaşla bir koltuk takımı 2200 e yenilenirken sünger değişimi olduğunda ise 2600 e çıkmaktadır. Bu fiyatlara yeni takımda alınır fakat 7-8 binliradan aşağıya alınan takım ne kadar sağlıklı olur bilemem.

Günümüzde ucuz malzemeden yapılıp ucuza satılan koltuk takımları çok rekabet çok olduğu için ne kadar ucuza mal edilirse o kadar ucuza satılır mantığı ile çalışılmaktadır. Bizim kumaşlarımız garantilidir artı yaptığımız işe de biz garanti veriyoruz.

Kısaca koltuk yüzü değiştirme ne kadara mal olur? özetlemeye çalıştım. Detaylı bilgi almak için lütfen iletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçiniz size yardımcı olmak benim işim.

Yorumlar

 1. alanyadayim koltuk takiminin kumaslarini yeniletmek istiyoum fiyat alabilirmiyim

  YanıtlayınSil
 2. Merhabalar bayrampasada subeniz varmi yada kargoyla gelen fiyati ne olur

  YanıtlayınSil
 3. 2 taney 3 lu koltugum var new kadar olur

  YanıtlayınSil
 4. 05432657228 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Facebook Sayfamız